Úvod Diskusie

Diskusie

Potrebujete poradiť? Pridať otázku >>


Diskuse (128 komentářů)

Kristína, (01. 03. 2010 17:40) Reagovat
Dobrý deň, poradí mi niekto?? Mám neustále bolesti hlavy, krčnej chrbtice, chrbta, závrate, mravenčenie rúk, tváre, nôh, silné migrény až s čiastočnou stratou zraku, EEG v poriadku, bola som už 3x v nemocnici ale nič nezistili, cvičila som, ale potom som z časových dôvodov prestala. Beriem prášky na prekrvenie a analgetiká. Som tiež objednaná na magnetickú rezonanciu.Prosím o radu, ďakujem
Dana, (01. 03. 2010 17:40) Reagovat
Bolesť hlavy môže mať mnoho príčin, problém s chrbticou je len jeden z nich. Pokiaľ Vás bolí až na sklonku dňa, môže to byť aj z únavy, tlaku, z príliš mnohých vnemov. Každopádne pokiaľ ste už raz mala problém s krčnou chrbticou, môže sa to vracať. Najlepšie bude, keď sa poradíte s lekárom.
Jitka, (01. 03. 2010 17:41) Reagovat
Dobrý deň, už približne pol roka mám nepravidelné bolesti hlavy. Väčšinou ku koncu dňa a bolesť sa prejavuje tak, že ma hlava bolí napríklad iba na jednom mieste a to najviac keď sa zdvíham napr. z ľahu. Poslednou dobou mi tiež dosť praská a škrípe krčná chrbtica. Snažím sa vždy pretiahnuť a hlavu rozcvičiť, ale bolesti hlavy väčšinou zmiznú až ráno po spánku. Môže tá bolesť hlavy súvisieť iba s krčnou chrbticou? Tiež by som sa asi mala zmieniť, že som raz už zablokovaný krk mala a nosila som tzv. golier. Ďakujem za odpoveď.
Dana, (01. 03. 2010 17:43) Reagovat
Problémy s chrbticou (a to nielen krčnou) sú zložité a väčšinou skutočne celoživotné. Celá chrbtica spolu súvisí a preto je lepšie ju precvičovať celú. Hlavne svaly pozdĺž nej, ramenné svaly a svaly chrbtové, aby sa posilnili, prsné svaly naopak preťahovať. Cvičenie je potrebné robiť pravidelne najmenej 2x do týždňa. Lieky typu myolastan sa predpisujú na uvoľnenie kostrového svalstva, ktoré sa neopatrným pohybom akoby zasekne. Lieky od bolesti užívať s rozumom, pretože organizmus si na ne po čase zvykne a potom na ne nereaguje. Pomáha teplo, preto je skutočne potrebné chrbticu chrániť pred prievanom a nachladením. Pri akútnom probléme, kedy sa krčná chrbtica zablokuje pomáha manipulácia (krútenie hlavy), výhradne odborníkom! Dobré sú masáže a aplikácia prekrvujúcich gélov či krémov. U žien sa môže bolesť krčnej chrbtice a ramien objavovať v súvislosti s hormonálnou zmenou (napr. cyklom menštruácie). odborníkom!...
Dana, (01. 03. 2010 17:44) Reagovat
...Dobré sú masáže a aplikácia prekrvujúcich gélov či krémov. U žien sa môže bolesť krčnej chrbtice a ramien objavovať v súvislosti s hormonálnou zmenou (napr. cyklom menštruácie). Neusnúť na vavrínoch, ale stále rozhýbavať, chrániť a nerobiť prudké a trhavé pohyby. Na spanie je treba zaobstarať si aspoň vankúš, ktorý sa podkladá len pod hlavu.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Krčná chrbtica.sk
Kontakty