Úvod Diskusie

Diskusie

Potrebujete poradiť? Pridať otázku >>


Diskuse (128 komentářů)

Veronika, (01. 03. 2010 17:45) Reagovat
Dobrý deň,už dva a pol roka mám problémy s krčnou chrbticou a dodnes to nie je úplne v poriadku. Všetko začalo záklonom u kaderníka, kde som zamdlela a od tej doby ma šialene bolelo za krkom, pocity na omdletie pokračovali niekoľkokrát denne a všetko sa stupňovalo, takže som po niekoľkých dňoch nemohla od bolesti ani sedieť, ani ležať. Najprv som išla k ortopédovi, ktorý mi s krkom najprv zahýbal (čo všetko v danej chvíli zhoršilo) a až potom ma poslal na röntgen. Vtedy mi povedal, že mám niečo s krčným stavcom a poslal ma na rehabilitačnú kliniku, kde si prečítali správu, ale liečili (liečili v úvodzovkách) ma s niečím úplne iným, a to s povoleným svalstvom. Najprv elektroliečba, laser, vírivka... nič nezaberalo. Dostala som prášky (Myolastan) a chodila som obdeň na injekcie, čo spôsobilo obrat k lepšiemu na dopoludňajšie hodiny, ale popoludní to bolo horšie a večer opäť neznesiteľné. ...
Veronika, (01. 03. 2010 17:46) Reagovat
Zle sa mi usínalo, pretože som mala tie pocity na omdletie (aj v ľahu), ale Myolastan mi našťastie pomohol usnúť (je vraj návykový, čomu verím, pretože som po ňom mala vždy pekné pocity :) ). Nakoniec ma dali na masáže mäkkých tkanív, a to mi celkom pomohlo, aspoň tak, že som 3 mesiace fungovala celkom normálne. Ale v septembri sa to vrátilo, aj keď už nie v takom veľkom rozsahu. Opäť som chodila na rehabilitácie, ale masáže mi už znova napísať nechceli, tak som chodila do vírivky, čo bolo síce fajn, ale účelovo na nič. Potom som bola na pár hodinách cvičenia, kde mi ukázali cviky na krčnú chrbticu, ale ja som skoro všetky zabudla (priznávam, necvičila som pravidelne, neskôr už vôbec). Dodnes nemôžem robiť to, na čo som bol zvyknutá predtým, som obmedzená v športe a nemôžem mať normálnu prácu, kde by som sedela pri PC a pracovala 8 hodín denne (akonáhle dlho sedím a skláňam hlavu k papieru, opäť ma to bolí a robí sa mi zle).
Veronika, (01. 03. 2010 17:47) Reagovat
...Začínam sa pomaly zmierovať, že vo svojich 26tich rokoch to už asi lepšie nebude, ale chcem mať dieťa a stačí, aby som držala v náručí chvíľu dieťa môjho brata a bolí ma krčná chrbtica. Dodnes vlastne poriadne neviem, čo mi bolo (je). Myslíte si, že by pravidelné cvičenie všetkému pomohlo? Prosím vás, ak poznáte nejaký podobný prípad, poraďte mi, čo s tým, budem vám naozaj vďačná! Dík moc, Veronika
Erika, (10. 04. 2020 07:52) Reagovat
Dobrý deň Veronika, chcela by som sa Vás spýtať na jednu vec. Kedysi ste písali na túto stránku o probléme s krčnou chrbticou a že chcete mať dieťa. Moja dcéra má niečo podobné a tiež chce mať dieťa. Nemali ste pri pôrode problémy? Vopred vám ďakujem za odpoveď.
František Vrana, (01. 03. 2010 17:48) Reagovat
eva : no ono to nemusí byť vždycky od krčnej chrbtice. Ja som mal s bolením a točením hlavy problémy dlhšiu dobu a nakoniec po hromade vyšetrení bola hlavná príčina v zlom zraku. Dostal som okuliare (teraz šošovky) a problémy sú podstatne menšie. Ináč asi hlavne cvičiť a uvoľňovať stuhnuté svaly :)
Eva, (01. 03. 2010 17:48) Reagovat
Zdravím. Dá sa povedať, že každý druhý deň ma bolí hlava najskôr od krčnej chrbtice! A prášky už nepomáhajú, hlava bolí aj napríklad dva dni!! Čo radíte??
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Krčná chrbtica.sk
Kontakty